Koriandr setý je bylina, která se řadí do čeledi miříkovitých. Lidově se mu říká kyšinec nebo anýz štěničný. Jedná se o jednoletou či dvouletou rostlinu s lichozpeřenými spodními listy a horními listy až třikrát zpeřenými. Plodem koriandru setého jsou kulaté nažky žlutohnědé barvy. Koriandr byl pěstován už ve starověkém Egyptě a Indii. Doba květu je od června do srpna. Koriandr setý se původně vyskytoval v jižní Evropě, dnes je ale rozšířen po celém světě. Nalézt ho můžete na slunných místech s úhory. Mnohem častěji se ale koriandr setý pěstuje jako kulturní plodina kvůli koření a pro své léčivé schopnosti.
Použití koriandru jako afrodisiakum
Celá rostlina koriandru setého je poživatelná, přičemž každá část má odlišnou chuť. Nejvíce se ale sbírají plody tedy nažky a listy. Ty se potom mohou sušit a následně namlet do podoby koření, popřípadě je lze jíst v syrovém stavu. Žvýkání koriandru pomáhá na zápach z úst.
Dávkování
Dávkování u koriandru setého není nijak omezeno. Užívat by ho neměli pouze lidé trpící poruchami srážlivosti krve.
Afrodisiakální účinky
Už ve starověku byl koriandr setý považován za důležité afrodiziakum a přidával se do nápojů lásky. Jeho účinky jsou spíše v rovině psychické, kdy má opojný vliv na lidskou mysl. Koriandr tedy vzbuzuje sexuální touhu a stimuluje libido. Sexuální akt po pozření koriandru je mnohem intenzivnější a silnější.