Skořice pochází ze skořicovníků, které patří do čeledi vavřínovitých. Nejznámější je skořicovník cejlonský, jehož skořice je považována za tu nejkvalitnější na světě. Druhým nejčastěji pěstovaným skořicovníkem je skořicovník čínský. Skořicovníky jsou stálezelené stromy, které mohou dorůstat do výšky až 10 metrů. Mají kožovité zelené listy, které zpočátku mohou mít červenou barvu. Květenství i plody jsou nenápadné. Skořice pochází z Asie, dnes se pěstuje především v Indonésii, na Madagaskaru a na Seychelských ostrovech. Její historie spadá až do období 4 000 let před naším letopočtem. Skořicovníky rostou převážně v suchých tropických lesech nebo se pěstují na plantážích.
Použití skořice jako afrodisiaka
Ze skořicovníků se používá jejich kůra, která se suší, přičemž vytváří typické zavinuté svitky. Pravá skořice se pozná tak, že oba konce kůry jsou svinuté doprostřed. Skořice se používá především ve formě koření, zpracovává se ale i do podoby tinktur a dalších. Lze ji pít ve formě čaje, přidávat do koupelí, potírat se s její silicí. Používá se pro své lékařské účinky, i pro svou nezaměnitelnou vůni, která rovněž může mít pro někoho afrodiziakální účinky.
Dávkování
Dávkování u skořice není nijak omezeno. Při požívání ve formě čaje je však nejvhodnější mírou 10 až 15 gramů skořice, která se zalije 0,5 litru vody. Skořici lze ale přidávat i do jídla nebo do svařeného vína, kterému propůjčuje chuť i vůni.
Afrodiziakální účinky skořice
Skořice má prokrvující účinky, což znamená, že dovede příjemné prokrvit a zahřát celé tělo. Zároveň také probouzí chutě a to jak na jídlo, tak sex. Mužům skořice zajistí silnou potenci a delší výdrž. Účinky skořice jsou tedy spíše fyzického rázu, kdy podporuje sexuální touhy a vhání krev do pohlavních orgánů. Čaj ze skořice by se měl být krátce před samotným aktem.